Kanepede Deri Keyfi

Klasikten moderne uzanan geniş stil skalasında yer bulan deriyi aksesuardan mobilyaya evin her yerinde kullanabilirsiniz. Doğal dokunun en keyif veren kısmı mobilyalarda yumuşak ve sert, kadınsı ve erkeksi, sıcak ve soğuk gibi birbirine zıt hisleri aynı anda yaşatmaya imkan tanıması. Deri bir kanepenin yaşam alanlarında yaratacağı etki hiç kuşkusuz kaliteli ve çok özel olacaktır. Doğal, yapay, anilinli, pigment boyalı, nubuk, süet, yarmazımparalı, pigmentli ve baskılı gibi seçenekleri olan deriyi seçerken ve kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Mevcut bir kanepeyi deri kaplatabilirsiniz. Ancak bunun için iskeletin sağlamlığını kontrol edip gereken müdahaleyi yapmalısınız. Eğer deri kanepe satın alıyorsanız mevcut mobilyalarla uyumuna dikkat edin. Derinin kırmızı, lacivert veya sarı gibi canlı renkleri pop, retro ya da minimal, geleneksel tonlarıyla daha klasik stiller içinde kullanabilirsiniz.
Gerçek deri mi, yapay mı?
Gerçek deri nefes alan ve kullanıcısıyla birlikte yaşlanan bir malzeme. Gerçek deri bir kanepeyi korumak için ne yapmalısınız?
• Direkt güneş ışığı alan yerlere yerleştirmezseniz rengi solmaz.
• Yumuşak ve hafif nemli bir bezle dikkatlice silmeniz yeterli olur.
• Yılda bir veya iki kere şeffaf deri cilası ile cilalayın.
• Isı yayan cihazlardan en az 50 cm uzaklığa yerleştirin. Aksi halde nem kaybederek yüzeyde çatlama yapabilir.
• Fazla nemli ortamlar deri ürünler için uygun değildir.
• Yapay derinin kullanım süresi kaliteyegöre değişir. Üç veya beş senede kullanıma bağlı incelme ve yırtılma gibi sorunlar yaratabilir. Evde evcil hayvan besliyorsanız tırnaklarıyla deriyi yırtabileceklerini unutmayın.

Yorum yap

Özel ölçüler ve Özel tasarımlar için Bize Ulaşın